• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/10/16
  • تعداد بازدیدکنندگان : 129
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی البرز‌ خود اتکایی در تولید ، توسعه صادرات و ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی را از اولویت های ویژه بخش خصوصی‌استان عنوان کرد.

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی در همایش توسعه ظرفیت های تجاری البرز با کشور عمان گفت: سفر های متعدد هیاتهای تجاری خارجی به البرز بیانگر ظرفیت و توان بالای بخش های صنعت و کشاورزی استانمان درتولید انواع محصولات مرغوب و مشتری پسند است .

  وی با ذکر این نکته که بسیاری از محصولات تولیدی البرز از لحاظ کیفیت در منطقه و جهان سرآمد است اظهار کرد: یکی از وظایف حساس و خطیر اتاق بازرگانی البرز گسترش روابط بین المللی با هدف توسعه صادرات و همکاری های مشترک تجاری و اقتصادی با کشورهای مختلف است.

   ‌رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: همزمان با ظاهر شدن پاره ای از مشکلات بعد از برجام ، اقدامات موثری از جمله برپائی نمایشگاه دائمی توانمندی های صنعتی استان را برپا کردیم و نیز حضور هیات های تجاری بزرگ خارجی را در استان داشته ایم .

  بنامولائی افزود: با گشایش نمایشگاه دائمی در اتاق بازرگانی البرز  هیات های تجاری خارجی که به دلیل محدودیت زمانی فرصت و امکان بازدید از صنایع استان را ندارند ، در بازدید کوتاه از این نمایشگاه با توانائی ها و محصولات مرغوب ومتنوع تولید استان آشنا می شوند.

  *  سایت تجارت الکترونیک البرز  به تجارت بین المللی جهان وصل می شود

  وی از اتصال سایت تجارت الکترونیک استان البرز (تواکسیم)  به سایت اتاق های تجارت بین المللی جهان خبر داد و گفت: به زودی شاهد  راه اندازی رسمی این سایت با چهار زبان زنده دنیا خواهیم بود.

  وی به واحدهای تولیدی البرز که تا کنون برای وصل شدن به این سایت اقدام نکرده اند توصیه کرد جهت معرفی محصولات صادراتی خود سریعتر دراین زمینه اقدام کنند.

  وی گفت: با اتصال به سایت تجارت بین المللی علاوه بر توسعه صادرات ، نیاز واحدهای تولیدی به واردات مواد اولیه نیز بدون دغدغه خاطر برطرف خواهد شد.

  وی ادامه داد:  واردکنندگان بامراجعه به این سایت می توانند تمام کشورهای تولید کننده انواع مواد اولیه را مشاهده و شناسائی نمایند و با برخورداری از مزایای حق انتخاب ،  بدون مراجعه به واسطه ها مواد اولیه مورد نیاز را با قیمت های مناسب وارد کنند.

  وی افزود: استان ما در تولید انواع محصولات دارویی ، بهداشتی ، غذایی ، کشاورزی و قطعات خودرو  دارای ظرفیت های بی بدیل است و این مهم بستر را برای توسعه روابط اقتصادی با کشورهای منطقه مهیا کرده است.

  وی اضافه کرد: ما در تولید و صادرات محصولات حلال با کیفیت بالا در کشورهای هدف نیز موفقیت هایی را کسب کرده ایم و می توانیم با مشارکت و سرمایه گذاری خارجی در بازار رقابت منطقه ای و بین المللی حضوری پررنگ و فعال داشته باشیم.

  وی ادامه داد: آمادگی داریم با مشارکت کشورهای موفق در تجارت حلال تحت برند های ملی و بین المللی در بازارهای مختلف حضور یابیم.

* عمان پل ارتباطی مناسب برای   وصل شدن به بازارهای آفریقا

  رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز در ادامه اظهاراتش ضمن تاکید بر توسعه همکاری های تجاری با کشور عمان از این کشور به عنوان پل ارتباطی مناسب برای وصل شدن به بازار های آفریقا نام برد.

  بنامولائی ضمن تقدیر از عملکرد سفير ایران در عمان در گسترش روابط تجاری بین دوکشور اظهار کرد: به وزارت امور خارجه توصیه می شود قرارداد هاي دو جانبه ای كه به امضا ميرسد به نحوی تنظیم شوند تا امنيت تجارت و سرمايه گذاری مورد توجه خاص قرار گیرد.

    رييس اتاق مشترك بازرگاني ايران و عمان نیز در این همایش در اظهاراتی از فعالان اقتصادی عمان به عنوان افرادی قابل اعتماد نام برد و گفت: از مجموع جمعیت  ٤ ميليون و ٨٠٠ هزار نفری این کشور دو نيم ميليون نفر عماني و مابقي خارجي هستند

محسن  ضرابی با اشاره به این نکته که طي ٤٠ سال گذشته هميشه عمان در كنار ايران بوده افزود: این کشور از زير ساختها، بنادر و مناطق آزاد بسيارخوبي برخوردار  است و با توجه به روابط سياسي با ثباتي كه همواره با کشورمان داشته است ، مي تواند پايگاه تجاري مناسبی براي صادرات محصولات ما قلمداد شود.

  وي گفت: اتاق مشترك ايران و عمان در سال ١٣٩٢ تشکیل شد و حجم روابط اقتصادي بين دو كشور در آن زمان فقط ٢٢٠ ميليون دلار بود، چراکه زير ساخت های اقتصادي فراهم نبود و دریافت ويزا نیز  تنها از طریق يك آژانس مسافرتي و به سختی امکان پذیر بود.

  ضرابی افزود: هم اکنون هر ايراني و فعال اقتصادي كشورمان بدون دغدغه همانند شهروندان اروپايي مي تواند در فرودگاه مسقط با هزينه كم ويزا  دريافت كند.

  وي از عمان به عنوان تنها كشورمنطقه نام برد كه مي توانيم به راحتي و با هزينه كم شرکت ثبت نمائیم و اقامت دريافت  كنيم ، ضمن آنکه در منطقه آزاد عمان بستر برای ثبت شركت تجاري ، توليدي و لجستيك فراهم است.

  استان البرز با افزون بر ۳۵۰۰ واحد تولیدی یکی از استان های مهم صنعتی کشور است.

 

ثبت نظر