• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/11/3
  • تعداد بازدیدکنندگان : 143
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
نایب رئیس اتاق بازگانی البرز:

نایب رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان البز  از بستر سازی در گسترش روابط تجاری و اقتصادی البز با کشور هند خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، بیتا بیات که بنا به دعوت مرکز توسعه تجارت هند  به این کشور سفر کرده بود در بازگشت از این سفر با اشاره به نشست ها و مذاکرات با مسئولان مرکز توسعه تجارت هند(TpcI) گفت: در جریان این نشست ها  تفاهم نامه ای درخصوص اعزام و پذیرش  هیات های تجاری بین استان البرز و هند  منعقد شد.

  وی اظهار کرد: براساس این تفاهم نامه که در چهار بند تنظیم شده و برای مدت ۲ سال قابل تمدید است ،  امکان تبادل اطلاعات اقتصادی در خصوص تجارت، بازرگانی ، سرمایه گذاری  و تعرفه های تجاری بین کشور هند و استان البرز فراهم شد.

  وی افزود: در جریان این سفر همچنین ضمن بازدید از نمایشگاه صنایع غذایی" Indus food " هند ، در مذاکره با مدیران این نمایشگاه چگونگی دستیابی به راههای جدید برای حضور در بازارهای هند مورد بحث و بررسی قرار داده است.

  وی گفت: در این سفر همچنین ضمن مذاکره و گفتگو های جداگانه با فعالان اقتصادی هند و معرفی پتانسیل و توانائی های تولیدی و صنعتی استان البرز بستر مناسبی برای توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی فراهم شد.

   وی با اظهار این مطلب که روابط اقتصادی ایران و هند از پیشینه تاریخی ، فرهنگی و مذهبی و اقتصادی خوب و ریشه داری برخودار است افزود: از گذشته های دور روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور ایران و هند برقرار بوده و هم اکنون نیز دوکشور اهداف  مشترکی را برای رسیدن به توسعه تجارت متقابل دنبال می کنند.

   بیتا بیات از ایران و هند به عنوان کلیدهای اصلی توسعه  تجارت آسیا نام برد و گفت: امید است با توسعه روابط تجاری بتوان افق های جدید را برای  دو کشور رقم زد.

   استان البرز با فزون بر سه هزارو500 واحد تولیدی و صنعتی یکی از استان های مطرح صنعتی کشور است.

ثبت نظر