• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/11/18
  • تعداد بازدیدکنندگان : 157
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رییس اتاق بازرگانی البرز :

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان البرز بی اثر کردن کامل تحریم ها را مستلزم همراهی ، وحدت و یکپارچگی همه مدیران اجرائی در تبدیل اقتصاد نفتی به غیر نفتی عنوان کرد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی  در نشست کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران که در اتاق البرز تشکیل شد گفت: نظر به اینکه تبدیل اقتصاد نفتی به غیر نفتی علاوه بر حمایت از کالای ایرانی، بهبود فضای کسب و کار و توسعه صادرات را درپی دارد ، لذا بخش خصوصی دراین زمینه با تمام توان آماده همکاری و مشارکت باحاکمیت است. 

وی سیاست دولت در تبدیل اقتصاد متکی به نفت به غیرنفتی  و اقتصاد  به دولت به بخش خصوصی را حرکتی در مسیر رونق اقتصادی دانست و گفت: اجرای این سیاست می تواند در میان مدت اقتصاد مقاومتی و شعار تولید و اشتغال را به معنای واقعی کلمه عملیاتی کند.

وی با تاکید بر ضرورت تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص افزایش توان تولید صددرصدی واحدهائی که اکنون با بیست درصد ظرفیت کار 

می کنند گفت: توجه خاص به بهره وری و افزایش کیفیت و کمیت در تولید انواع محصولات قطعا تولید این واحدها را افزایش می دهد و بستر را برای حضور پررنگ در بازار رقابت صادراتی فراهم خواهد کرد.

رحیم بنامولائی در ادامه سخنانش در این نشست که با محوریت بررسی و پایش مشکلات صنایع برگزار شد افزود: معرفی توانائی های تولیدی و صنعتی استان با هدف توسعه صادرات و حمایت از کالای ایرانی از اولویت های اتاق بازرگانی البرز است.

وی گفت: دراین راستا برای اولین بار در کشور نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی، صنعتی و خدماتی استان را تاسیس کردیم که در مسیرگسترش تعاملات تجاری و توسعه صادرات بسیار موثر واقع شده است.

رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز ضمن اشاره به استقبال فعالان اقتصادی از معرفی محصولاتشان در این نمایشگاه دائمی و عضویت آنان در پورتال تجارت الکترونیک اتاق بازرگانی البرز (2exim) افزود: هیات های تجاری خارجی در سفر به البرز ، با حضور در این نمایشکاه در کوتاه ترین مدت با توانائی و امکانات تولیدی استانمان آشنا می شوند.

رحیم بنا مولائی در ادامه سخنانش ایجاد و تقویت تولید بدون کارخانه را گامی در جهت توسعه زمینه های اشتغال پایدار عنوان کرد و گفت: باید فرهنگ تولید بدون کارخانه به ویژه در بین فارغ التحصیلان دانشگاهها ترویج شود.

وی با بیان اینکه تولید بدون کارخانه مانع از اتلاف سرمایه می‌شود افزود: تکنولوژی و امکانات موجود در بخش تولید عمدتا از کشورهای پیشرفته وارد شده است، بنابراین باید با خودباوری و ارتباط تنگاتنگ بخش صنعت و دانشگاه در نخستین گام ضعف ها در بخش طراحی و مهندسی را برطرف کنیم. 

رييس اتاق بازرگاني البرز در ادامه اظهاراتش: به درخواست بخش خصوصی از دولت در مورد کمک نقدی به برخی کشورها اشاره کرد و گفت: توصیه می شود در اینگونه کمک ها به جای پول كالا تحویل داده شود تا این وجوه را بتوانیم به چرخه توليد تزريق كنيم.

وی افزود: با ارايه كالا به جای پول ضمن وابسته شدن آن کشورها به اقتصادمان ، عرضه کالای ایرانی نیز رونق می یابد.

 

اتاق بازرگانی البرز از موفق ترین اتاق های سراسر کشور

رئيس كميسيون صنايع اتاق بازرگانی ايران نیز در این نشست طی سخنانی از اتاق بازرگاني البرز به عنوان یکی از بهترين و موفق ترين اتاق هاي سراسر كشور نام برد.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی ازاينكه اتاق بازرگاني البرز گام هاي خوبي در تعامل صنعت و دانشگاه برداشته ابراز خرسندي كرد و گفت: در مسیر رشد اقتصادی، بایستی برنامه ریزی ها به سمتی هدایت شود تا شعار محوری تعامل صنعت و دانشگاه در سطح کشور کاربردی و عملیاتی گردد.

وی با اشاره به ماده ٥ قانون بهبود فضاي كسب و كار گفت: خوشبختانه براساس این ماده قانونی اتاق ها مکلفند فهرست ملی تشکل ها را تهیه و تغییرات آن را اعلام نمایند تا نسبت به ساماندهی تمام فعالیت های اقتصادی فاقد تشکل اقدامات لازم انجام پذیرد.

وی اضافه کرد: با اجرائی شدن این مصوبه قانونی زمینه ادغام و ساماندهی تشکل هایی که فعالیت های موازی دارند فراهم شده است.

وی گفت: اجراي ماده ٥ قانون بهبود فضاي كسب و كار بستر را برای هم صدائی بخش خصوصي از يك تريبون و زیر یک چتر مهیا کرده است. 

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با اشاره نامه ای كه قرار است از طرف اتاق بازرگانی ایران به مديران ارشد نظام ارائه شود گفت: در اين نامه اهم مشكلات پيش روي صنعت در شرایط تحریم مطرح شده است.

وی يكي از مهمترين موارد مطروحه در این نامه را کمبود مواد اولیه بخش تولید با توجه به سياست هاي ارزي و تحريم هاي نا جوانمردانه عنوان کرد.

گفتنی است در ادامه این نشست اعضای این کمیسیون به بررسی و پایش مشکلات در تولید و اشتغال استانها پرداختند.

 

ثبت نظر