• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1398/1/11
  • تعداد بازدیدکنندگان : 95
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رئیس اتاق بازرگانی البرز:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی البرز ، رونق تولید را نیازمند اجرای برنامه های راهبردی و کارآمد در مسیر افزایش بهره وری و هدایت اقتصاد جامعه از توزیعی به سمت تولیدی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومي اتاق البرز، رحیم بنامولائی ریشه تمامی مشکلات و نارسائی های موجود در مسیرهای تولید ، توزیع ، عرضه و صادرات را ناشی از کم توجهی ها نسبت به بهره وری و وجود ضعف و نقص در قوانین کسب و کار ذکر کرد.
وی گفت: امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است بخش خصوصی با تمامی امکانات و توان تخصصی آماده است حاکمیت را در رفع مشکلات اقتصادی یاری دهد.
وی از وابستگی شدید اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی به عنوان یکی از دلایل کم توجهی به بهره وری نام برد و افزود: طی چهاردهه گذشته شاهد این واقعیت ناگوار بودیم که وابستگی بیش از حد به درآمدهای نفتی بیشترین نقش را در کاهش بهره وری به دنبال داشته است.
وی اضافه کرد: این وابستگی‌ تاکنون همچنین با معضل آلودگی به رانت و فساد همراه شده و از این ناحیه ضربات جبران ناپذیری به اقتصاد جامعه وارد کرده است.
وی افزود: طبیعی است در چنین فضایی ، رقابت که رکن اصلی رونق اقتصاد است معنا و مفهوم واقعی را از دست میدهد و موجب کمرنگ شدن بهره وری در بخش های تولیدی می شود.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز با تاکید بر ضرورت بازنگری در اقتصاد کشور با هدف ریشه یابی موانع تولید و صادرات گفت: حرکت همراه با موفقیت در مسیر رونق تولید مستلزم چاره اندیشی برای رفع انبوه چالش های موجود در‌ ساختار اقتصاد کشور است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز اظهار امیدواری کرد: در سال جدید با ایجاد تحول در ساختار اقتصادی کشور بستر برای افزایش بهره وری در کلیه واحدهای تولیدی مهیا شود.

** استقبال بخش خصوصی البرز از تشکیل کارگروه "رونق تولید" در استان
رحیم بنامولائی تشکیل کارگروه "رونق تولید" با همت استاندار البرز را گامی مهم در اجرای فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب برای ایجاد تحول در فضای کسب و کار ذکر کرد.
وی گفت: کارشناسان پارلمان بخش خصوصی البرز ضمن حضور مستمر و فعال در نشست های "کارگروه رونق تولید" استان ، دیدگاهها و نظرات تخصصی جهت ایجاد تحول در اقتصاد به ویژه در مباحث بهره وری در تولید و صادرات و توسعه پایدار اقتصاد جامعه مطرح خواهند کرد.
وی خاطر نشان کرد: تحمیل هزینه های اضافی در بحث ضرایب مالیاتی و تامین اجتماعی از اهم مشکلاتی است که متولیان تولید با آن مواجه هستند .
وی گفت:  لذا به دولت پیشنهاد می شود در مسیر رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار ، نسبت به کاهش اینگونه هزینه ها به دست اندرکاران تولید اقدام نماید. #

ثبت نظر