• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1398/2/26
  • تعداد بازدیدکنندگان : 76
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
معاون کسب و کار اتاق بازرگانی تهران:

معاون کسب و کار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از اتاق بازرگانی البرز به عنوان‌ پیشرو در انجام رسالت خطیر ارائه خدمات به بخش خصوصی نام برد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، هومن حاجی پور در جریان بازدید ازبخش های مختلف اتاق بازرگانی البرز گفت: این اتاق در سه مولفه "ایجاد همگرایی بین فعالان اقتصادی"،  "ارتباط صنعت و دانشگاه" و "آموزش" گام موثری برداشته است.

وی افزود: اتاق البرز با تفکر و ایده های کارگشا ماموریت های موفقیت آمیزی در زمینه های مختلف داشته و شاید بتوان گفت که این اتاق از بسیاری اتاق های سرا سر کشور پیشی گرفته است.

وی اظهار کرد: شواهد بیانگر آن است که اتاق بازرگانی البرز در مسیر انجام وظایف محوله بسیار تشکیلاتی و سازمانی عمل کرده و در ارتباط نزدیک میان بخش خصوصی و دولتی موفق بوده است.

وی تسهیلگری و رفع موانع کسب و کار را از وظایف مهم اتاق های بازرگانی دانست و افزود:  اتاق بازرگانی البرز در این مسیر نیز موفق بوده  است.

وی یکی از چالش های اکثر فعالان اقتصادی از جمله تولیدکنندگان را ضعف در توسعه بازار ذکر کرد و گفت: عملکرد اتاق بازرگانی البز دراین ماموریت مناسب بوده و در شناسایی، عرضه و ایجاد فرصت توسعه در بازارهای هدف با برنامه ریزی حساب شده گام برداشته است.

معاون امور کسب و کار اتاق بازرگانی تهران با اشاره به عملکرد مرکز آموزشی اتاق البرز افزود: برنامه های آموزشی این اتاق به ویژه در بحث "زبان مذاکره تجاری" با کشور های مختلف مفید و موثر بوده است.

هومن حاجی پور در ادامه سخنانش راه اندازی نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی، صنعتی و خدماتی البرز در اتاق بازرگانی این خطه را به عنوان ویترینی برای معرفی ظرفیتهای صادراتی دانست و گفت: هیات های تجاری خارجی در بازدید  از این نمایشگاه با بسیاری از ظرفیت های صنعتی و صادراتی البرز آشنا می شوند که این مهم گسترش صادرات را به همراه دارد.

وی تاکید کرد: حرکت به سوی توسعه  زمانی با نتایج مثبت همراه می شود که  رابطه تجاری و اقتصادی دو طرفه باشد، به نحوی که هم  ما وارد بازار خارجی شویم و هم بستری را برای حضور  تولید و عرضه کنندگان خارجی در این نمایشگاه فراهم کنیم.

هومن حاجی پور ضرورت تشکیل نمایشگاهها با مدیریت بخش خصوصی را مورد تاکید قرار داد و گفت: مراکز نمایشگاهی که بامدیریت دولت ها ایجاد شود ، این موضوع را تداعی می کند که این نمایشگاه ها به حیاط خلوت دولت ها تبدیل  شده است.

وی در پایان اظهاراتش از اتاق  بازرگانی البرز به عنوان رصدخانه اقتصادی بخشی و زیربخشی این استان‌ نام برد.

گفتی است ، در این بازید سه نفر از دیگر معاونین اتاق بازرگانی تهران از اتاق البرز و نمایشگاه توانمندی های تولیدی، صنعتی استان مستقر  دراین اتاق بازدید کردند.

                

ثبت نظر