• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1398/2/30
  • تعداد بازدیدکنندگان : 44
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره اهمیت ویژه توسعه گردشگری در کاهش اثرات تحریم ها، بخش خصوصی را به سرمایه گذاری وحضور فعال درصحنه گردشگری فراخواند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی در نشست بررسی وضعیت گردشگری البرز با حضور مدیرکل میراث قرهنگی و گردشگری استان و رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر برگزارشد گفت: بستر برای توسعه گردشگری در البرز فراهم است و همانگونه که استاندار اخیرا مطرح کردند در استان هم افزائی برای ایجاد و توسعه اشتغال درحوزه گردشگری وجود دارد.

وی با اشاره به سند چشم انداز 1404 در بحث توسعه گردشگری گفت: براساس این سند تا سال 1404باید 25 میلیون توریست وارد کشور شود که برای تحقق این مهم مدیران جامعه باید  برنامه ریزی دقیق و مناسبی را تدارک ببینند.

وی افزود: اگر طبق پیش بینی سند چشم انداز موفق شویم سالانه زمینه را برای ورود 25 میلیون گردشگر خارجی فراهم کنیم و هر گردشگر تنها هزار دلار  به کشورمان بیارند، در این صورت درآمدی معادل ارز مصرفی برای کالاهای وارداتی را کسب خواهیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی البرز  در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به ظرفیت فرودگاه پیام برای پذیرش مسافرین و زائرین عتبات گفت : اگر بتوانیم با هماهنگی سازمان حج و زیارت فرودگاه  پیام استان را پذیرای زائرین کنیم، در این صورت تمام مسافرین قزوین، زنجان و تهران به این استان می آیند  و این  مهم باعث رونق اقتصادی و اشتغال استان خواهد شد.

بنامولایی ادامه داد: فرودگاه پیام  از امکانات لازم برای نشست و برخاست هواپیمای 747 را دارد که این مهم بستر ساز توسعه صنعت توریسم استان محسوب خواهد شد.

وی ازصنعت گردشگری به عنوان یکی از بخش های پیشرو و دارای سهم روز افزون در برنامه های رشد اقتصادی کشور نام برد و تصریح کرد: توسعه صنعت گردشگری همانند سایر بخش های اقتصادی، مستلزم حضور فعال بخش خصوصی قدرتمند است.

130 پرونده سرمایه گذاری در بخش صنعت گردشگری در دست اقدام است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز نیز در این نشست طی سخنانی تحقق سند چشم انداز 1404 را نیازمند تعامل همه جانبه دستگاه های مختلف از جمله نیروی انتطامی و وزارت امور خارجه دانست و گفت: براساس سند چشم انداز، استان البرز برای جذب سالانه حداقل 600 هزار گردشگر باید آماده شود.

فخر الدین صابری با تاکید برضرورت استفاده از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام در بحث گردشگری گفت: استفاده از این ظرفیت که قطعا رونق اقتصاد را درپی خواهد داشت،  همراهی و همدلی ارگانهای مرتبط در استان را طلب می کند.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد زیر ساخت های لازم در زمینه گردشگری گفت: درحال حاضر  130 پرونده سرمایه گذاری در بخش صنعت گردشگری در دست اقدام داریم.

وی ادامه داد: دراین راستا موافقت نامه های اصولی صادر شده و ساخت و ساز ها در زمینه توسعه گردشگری استان درحال گسترش است.

وی نبود هتل پنج ستاره مناسب را یکی از کمبودهای استان در حوزه گردشگری ذکر کرد و گفت: دراین راستا بخش خصوصی یک هتل با 75 درصد پیشرفت کار را احداث و به دلیل کمبود نقدینگی نیمه کاره رهاکرده است.

 وی افزود: این سرمایه گذار  از سال 96 تاکنون برای تکمیل این هتل موفق به دریافت تسهیلات بانکی نشده است.

                  

ثبت نظر