info@alborzccim.ir کرج-بلوار ارم - نبش خ 100 غربی - ساختمان آناهیتا

۳۳۰ شرکت تولیدی البرز مالیات‌شان‌ را در تهران پرداخت می‌کنند

کد خبر: 10345
تاریخ انتشار: 26 مهر 1401 - 09:40

رئیس اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه رفع مشکل شعاع ۱۲۰ کیلومتری به رونق تولید در استان البرز کمک می‌کند، گفت: ۳۳۰ شرکت تولیدی البرز مالیات خود را در تهران پرداخت می‌کنند.

رحیم بنامولایی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان البرز که با حضور وزیر کشور در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد،اظهار  داشت: استان البرز قطب تولید ماکارونی در کشور است و 85 درصد ماکارونی مصرفی کشور در استان البرز تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه 30 هزار تن از گندم مورد استفاده البرز در صنعت ماکارونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: برای تولید 85 درصد از میزان تولید ماکارونی کشور سالانه 700 هزار تن گندم در استان البرز مورد نیاز است.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه انتظار داریم با حمایت بیشتر دولت زمینه تقسیم گندم تولیدی کشور بر مبنای نیازهای هر استان میسر شود، بیان کرد: با توجه به وجود منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان و نیاز به سوخت هواپیماهای باری انتظار مساعدت  و حمایت دولت از این بخش را داریم تا با این ظرفیت به ارز آوری و رونق تولید در استان کمک شود.

بنامولایی با بیان اینکه استان البرز از ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه تولید برخوردار است،عنوان کرد: 330 شرکت بزرگ تولیدی در  استان البرز مالیات خود را در تهران پرداخت میکنند که پرونده‌های مالیاتی این شرکت‌ها باید به استان البرز منتقل شود.

وی با اشاره به  اینکه حمایت‌های دولت و دیگر دستگاه‌ها باید در راستای تحقق شعار رونق تولید و حمایت از صنعتگر باشد،گفت: حل مشکل شعاع 120 کیلومتری در استان البرز به رونق تولید و تمایل سرمایه گذاران برای حضور در استان کمک میکند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید