اتخاذ تصمیمات آنی و موردی عمده ترین مشکل در توسعه صادرات است

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی ایران  از اتخاذ تصمیمات آنی و موردی به عنوان عمده ترین مشکل در مسیر توسعه صادرات نام برد.

ابوافضل روغنی در نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی البرز گفت: کشورمان از ظرفیت های  تولیدی و صنعتی بالائی برخوردار است، لاکن هم افزائی و هماهنگی‌ ها در مسیر  استفاده مطلوب از این ظرفیت ها در حد انتظار نبوده است.

وی اظهار کرد:  کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با هماهنگی وزارت صمت ماموریت حساس پایش صنعت کشور و تهیه برنامه استراتژی بلند مدت توسعه صنعت را در دستور گار قرار داده است.

وی گفت: اتخاذ و اجرای تصمیمات و بخشنامه های موردی که گهگاه صادر می شود،  ما را از تهیه و تدوین برنامه های بلند مدت در مباحث اقتصادی دور کرده است.

روغنی در ادامه سخنانش از  اعلام افزایش نرخ سوخت ‌گلایه کرد و افزود: این تصمیم دولت افزایش قیمت تمام شده محصولات تولیدی را درپی داشته است.

وی در ادامه اظهاراتش از اتاق بازرگانی البرز  به عنوان پیشرو در زمینه های مختلف اقتصادی نام برد و گفت:  این اتاق با وجود  جوان بودن به عنوان الگوی مناسبی برای سایر اتاق های بازرگانی کشور مطرح است.

وی برقراری تعامل بین صنعت و دانشگاه و  اجرائی کردن  ماده ۵ قانون بهبود مستمر محیط کار را نشانه عملکرد مطلوب اتاق بازرگانی البرز  ذکر کرد.

بر اسای ماده ۵ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار اتاق ها موظف به ایجاد، ساماندهی و فعال کردن تشکل های اقتصادی می باشند.

۱۹ مصوبه کمیسیون صنعت اجرایی شده است

در ادامه این نشست رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی البرز نیز ضمن اشاره به بازدید رئیس  کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی ایران و همراهان از صنایع مستقر در شهرک صنعتی “ماموت” افزود: در این شهرک واحد های صنعتی در شش حوزه متشکل در چهل بخش فعالیت می کنند که این مهم افتخار بزرگی برای استان البرز و کشور است.

وی اظهار کرد: صنایع مهمی از جمله صنایع  غذایی، دارویی و نساجی در البرز فعال هستند و ضروری است این ظرفیت ها به دیگر استانهای کشور معرفی شوند.

وی خاطرنشا کرد: هفت جلسه کمیسیون صنعت استان در سال جاری تشکیل شده و  حاصل برگزاری این جلسات ٢۶ مصوبه بوده و از این تعداد تاکنون  ١٩ مصوبه به مرحله اجراء درآمده و  ۷ مصوبه در حال پیگیری است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست