تامین نیازهای داخلی نیازمند دسترسی بخش تولید به سرانه مصرف است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی البرز دسترسی بخش تولید به اطلاعات ‘سرانه مصرف’ کشور را بسترساز توسعه سرمایه گذاری کارآفرینان، رونق تولید و تامین نیازهای داخلی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی در دومین نشست زیست بوم کارآفرینی استان گفت: در صورتی که دولت برنامه مهم و کارآمد اعلام میزان سرانه مصرف داخلی را در دستور کار قرار دهد،  صاحبان سرمایه بدون نگرانی و دغدعه در مسیر تامین نیازهای واقعی کشور هدایت خواهند شد.

وی تصریح کرد: ایجاد یک بانک اطلاعات با عنوان ‘ تعیین سرانه مصرف کشور’ بسیار  ضروری است، چراکه این‌مهم کارآفرینان را برای تامین نیازهای داخلی و توسعه صادرات یاری خواهد داد.

وی خطاب به اعضای تیم اقتصادی دولت گفت: کارشناسان ذبده اتاق بازرگانی که از پشتوانه ارزشمند علمی و تجربی برخوردارند برای رفع چالش های اقتصادی آماده همکاری با دولتمردان می باشند.

وی ادامه داد: بدون شک با دعوت به همکاری کارشناسان اتاق بازرگانی و  تلفیق علم و تجربه مسیر تحقق اهداف پیش بینی شده در سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب بیش از پیش هموار خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم ها اظهار کرد: این مشکلات برای ما یک فرصت مناسب ایجاد کرده است تا رهائی از وابستگی ها و خود اتکائی را در دستور کارقرار دهیم‌ و از استعداد نیروهای جوان و نخبه کشور جهت پویائی اقتصادمان بهره مند شویم.

رییس اتاق بازرگانی البرز در ادامه سخنانش از افتتاح و آغاز به کار مجدد نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صنعتی استان در یوم الله ۲۲ بهمن خبر داد‌.

وی ‌گفت:  فضای مناسب  برای استارتاپها آماده سازی خواهد شد و امیدواریم این عزیزان با پشتکار  وارد میدان شده و اهداف خود را در جهت رونق اقتصاد جامعه دنبال کنند.

وی اظهار کرد: اعضای استارتاپ ها می توانند برای معرفی  خود جایگاهی را در نمایشگاه اتاق بازرگانی استان داشته باشند.

وی همچنین حضور پررنگ فعالان اقتصادی در  نمایشگاه الکامپ را ضروری دانست و گفت: این نمایشگاه که امروز  افتتاح خواهد شد معتبرترین و مهمترین رویداد فناوری اطلاعات (IT) در ایران محسوب می شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: برای هدایت طرفیت شرکت ها به سوی افزایش تولید ضروری است از جزیره‌ای عمل کردن فاصله بگیریم و با تعامل برای استفاده از ظرفیت‌های خالی  تلاش کنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست