info@alborzccim.ir کرج-بلوار ارم - نبش خ 100 غربی - ساختمان آناهیتا

فرصت جذب مشتریان تجاری خارجی در بستر نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی کشور برای فعالان اقتصادی البرز فراهم است

کد خبر: 29093
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1402 - 22:12
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز:
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز گفت: با توجه به حضور مطلوب واحدهای تولیدی و صنعتی البرز در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی کشور‌‌، این مهم فرصتی را برای جذب مشتریان تجاری خارجی و ورود به بازارهای بین‌المللی در اختیار فعالان اقتصادی استان قرار می‌دهد.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز، مرتضی کوهنورد در حاشیه افتتاح پنجمین نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی کشور که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، بیان کرد: ۴ دوره پیشین برگزاری نمایشگاه آنچنان با کیفیت مطلوبی برگزار نشد به همین دلیل فعالان اقتصادی کمتر تمایل به حضور در این رویداد داشتند.

وی ادامه داد: در پنجمین دوره برگزاری نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی کشور شاهد حمایت بخش دولتی‌ از جمله وزارتخانه صمت، کشور و امورخارجه بودیم و این بازخوردها موجب افزایش سطح تمایل فعالان اقتصادی برای حضور در این رویداد مهم شد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز افزود: پاویون استان در این نمایشگاه در عرصه یکهزار مترمربعی و در دو سالن ۶(صنایع پتروشیمی) و ۹_۸(صنایع غذایی) بر پا شده است و علی‌رغم فرصت کوتاهی که برای اطلاع‌رسانی داشتیم، از سوی اتاق بازرگانی‌، صنایع، معادن و کشاورزی البرز و انجمن صادرکنندگان استان اقدامات لازم برای حضور واحدهای تولیدی و صنعتی در این فرصت نمایشگاهی فراهم شد که در نتیجه آن بالغ بر ۳۰ شرکت در غرفه‌های پاویون اختصاصی استان مستقر شدند.

وی با بیان اینکه انتظار ما از فعالان بخش خصوصی مشارکت هر چه بیشتر در عرصه‌هایی مانند نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی کشور است، گفت: امید است که با توجه به حضور مطلوب واحدهای تولیدی و صنعتی البرز‌ فعالان اقتصادی استان بتوانند از فرصت ایجاد شده در این نمایشگاه برای جذب مشتریان تجاری خارجی و ورود به بازارهای بین‌المللی استفاده کنند.

رئیس انجمن صادرکنندگان البرز با اشاره به بازدید مهمانان خارجی از دو کشور مکزیک و روسیه از پاویون استان در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران گفت: این دیدار را مثبت ارزیابی می‌کنیم و با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی استان توانایی تامین برخی نیازها و درخواست‌های آنها را داریم.

وی با بیان اینکه درخواست همکاری طرف‌های روسی در بازدید از پاویون استان البرز در حوزه صنایع غذایی است، گفت: مهمانان مکزیکی هم مطالباتی در مورد تامین محصولات فولادی دارند‌ که خوشبختانه در این رابطه تولیدکننده برای ارائه خدمات به آنها وجود دارد.

کوهنورد ادامه داد: در روز دوم برگزاری نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی کشور، هیات تجاری خارجی دیگری از پاویون استان دیدن خواهند کرد و خواسته‌هایی در مورد تامین صنایع پایین‌دست پتروشیمی دارند که خوشبختانه البرر توانمندی‌های بسیاری در این زمینه دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که برگزاری این نمایشگاه به توسعه اقتصادی استان و به تبع آن کشور کمک کند.

پاسخ دهید