رفع چالش های اقتصادی درگرو اصلاح قوانین مخل کسب و کار است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز رفع چالش های اقتصادی را در گرو اصلاح قوانین، مقررات و دستورالعمل های مخل کسب و کار عنوان کرد.

رحیم بنامولائی درجلسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی استان‌ محول شدن بررسی و ارائه راهکارهای کارآمد برای رفع موانع کسب و کار توسط دولت به اتاق بازرگانی راگامی رو به جلو در مسیررونق تولید ذکر کرد.

وی گفت: برخی قوانین، دستور العمل ها و شیوه نامه‌ها، مانع روند پیشرفت فعالیت های تولیدی و صنعتی به ویژه در امور صادرات و واردات شده است.

وی افزود: مقرر شد ضمن بررسی همه جانبه این مشکلات درکمیسیون های اتاق بازرگانی، راهکار های مناسب تهیه و جهت اجراء به دولت ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال رونق تولید‌ اعلام کرده اند، بخش خصوصی علیرغم مواجه شدن با تحریم ها برای رفع دغدغه معظم له در این راستا تلاش وافری داشته است.

وی تنها راه نجات اقتصاد کشور را ایجاد اشتغال، رونق تولید و صادرات دانست و افزود: حرکت در جهت توسعه کارآفرینی، اشتغال و تولید قطعا باکاهش ناهنجاری های جامعه همراه خواهد شد.

بنامولایی ازکمیسیونهای اتاق بازرگانی به عنوان  بازوی مشورتی این نهاد نام برد و گفت: هم اکنون بستر برای فعالیت ده کمیسیون در اتاق بازرگانی البرزفراهم شده است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز اضافه کرد: اهم تلاش ما بر این است تا در کمیسیون های تخصصی  بهره گیری علم همراه با  تجربه را در دستور کار  ویژه قرار دهیم‌ تا نتایج مطلوبی را در رفع موانع تولید و پویائی اقتصاد جامعه کسب کنیم .

بنامولائی گفت باتوجه به تعامل و همراهی استاندار و مدیران ذیربط استان در رفع موانع تولید، برخی از پیشنهادها و راهکارهای کمیسیون های اتاق بازرگانی در داخل استان‌ قابل اجراء می باشد، لاکن برخی دیگر از چالش ها به اصلاح قوانین نیازمند است.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست