info@alborzccim.ir کرج-بلوار ارم - نبش خ 100 غربی - ساختمان آناهیتا

انجمن شرکت های دانش بنیان استان البرز تاسیس شد

کد خبر: 14088
تاریخ انتشار: 24 مهر 1399 - 17:04

انجمن شرکت های دانش بنیان استان البرز با تصویب اساسنامه و برگزاری انتخابات هیات مدیره دوره اول، تاسیس شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، دکتر امیر فرشچی بعد از ظهر بیست و سوم مهرماه سال جاری ، در سخنان پیش از دستور جلسه انتخاب هیات موسس انجمن شرکت های دانش بنیان البرز که در سالن جلسات اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، اظهار کرد: علیرغم همه مانورهایی که توسط دولت و دیگر سازمان ها در بحث حمایت از مجموعه های دانش بنیان در سالیان گذشته مطرح شده، آنچنان که باید ظرفیت ها و توانمندی های این شرکت ها درک نشده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اکنون اتاق بازرگانی با تشکیل انجمن های متشکل از شرکت های دانش بنیان به عنوان صدای مطالبه گر این مجموعه ها مطرح است، گفت: به دنبال این هستیم که با تکیه بر فعالیت انجمن شرکت های دانش بنیان بتوانیم این مطالبه گری را پررنگ تر کرده و راه مجموعه های دانش بنیان را هموار کنیم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اینکه خوشبختانه در دهه های اخیر اقدامات موثری برای مطالبه گری شرکت های دانش بنیان دنبال شده است، بیان کرد: در این راه مواردی مانند عدم تخصیص ارز، مسایل گمرکی و بروکراسی های دست و پاگیر دولتی از جمله مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر بوده است که به دنبال حل آن بوده ایم.

وی اظهار امیدواری کرد که در ادامه و در سایه فعالیت انجمن شرکت های دانش بنیان در البرز با ساز و کاری مشخص و مستقل در دل این مجموعه، دیگر مسائل موجود در مسیر توسعه این فعالیت ها حل شود.

در ادامه جلسه علی سلیمانی مدیر امور تشکل های اتاق بازرگانی ایران نیز در ارتباط با اهمیت فعالیت انجمن شرکت های دانش بنیان گفت: در مفاد اساسنامه این انجمن ها تمامی موضوعات دیده شده و اهداف و فعالیت ها آن با توجه به مواردی از جمله بهبود مستمر فضای کسب و کار نیز تعیین شده است.

وی با اشاره به تاسیس ۲۰۳ تشکل ملی در اتاق ایران در حوزه هایی از جمله نفت، پتروشیمی، خدمات کشاورزی، واردات و صادرات و صنعت افزود: تعداد تشکل های استانی نیز بالغ بر ۳۵۰ مورد است که انجمن شرکت های دانش بنیان البرز دوازدهمین تشکل است که در این خصوص شکل می گیرد.

به گفته سلیمانی محدوده و فعالیت انجمن های استانی در سراسر یک استان است و انجمن های استانی در هر شهرستان زیر مجموعه خود می توانند یک نماینده داشته باشند.

در بخشی دیگر از این نشست، افشین کلاهی رئیس مجمع تشکل های دانش بنیان ایران نیز توضیح داد: تمامی شرکت های عضو فناوری در انجمن شرکت های دانش بنیان عضو هستند تا بتوانند تعامل بیشتری داشته باشند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت کار در انجمن شرکت های دانش بنیان گفت: در این قبیل انجمن ها که مجموعه ای از شرکت های دانش بنیان هستند، در راستای مشارکت ها و تعاملات شرکت های عضو، اقدامات موثری پیش برده می شود.

کلاهی با اشاره به وجود تشکل های تخصصی در حوزه هایی مانند آی.سی.تی و یا تجهیزات دارویی در سطح کشور بیان کرد: این تشکل ها با شرکت های دانش بنیان در تعامل هستند.

لازم به توضیح است در پایان جلسه و پس از شمارش آرای مدیران شرکت های دانش بنیان البرز، به ترتیب آقایان امیر فرشچی، فائق زرافشان، بردیا فرزام فر، بیژن نصیری و شهریار ظهوری به عنوان ۵ عضو هیات مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان البرز انتخاب شدند.

همچنین مریم متینی زاده و علی میثاقی به ترتیب به عنوان دو عضو علی البدل اول و دوم این انجمن منتخب و معرفی شدند.

در ادامه و پس از شمارش آرا، محمد داود معتمدی و مسعود فاخری به ترتیب به عنوان بازرس اصلی و علی البدل انجمن مربوطه انتخاب شدند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید